Podróże małe i duże

Europa - zakręcona Podrozniczka

Europa

Moje miejsce na ziemi – kontynent, na który zawsze wracam z radością. Tak mały, a jednocześnie tak zróżnicowany! Przede mną jeszcze sporo zwiedzania, choć i tak 57% Europy mam za sobą 😉

Za mną już: Austria, Belgia, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Dania, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Islandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Macedonia, Monako, NiemcyNorwegia, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Wielka Brytania i Włochy.

Ameryka Północna - Zakręcona Podróżniczka

Ameryka Północna

Kanada – przepiękna, wielka, zimna (przynajmniej w grudniu i styczniu), ale majestatycznie cudowna! Kolejne miejsce, w którym się zakochałam. Toronto i okolice, Niagara – to tylko początek. Już tupię nóżkami po więcej.

Ameryka Środkowa

Meksyk – moje największe marzenie zaraz po Azji i największe odkrycie 2020 r., czyli jeszcze zanim “Tulumiary” stały się modne 🙂 Miejsce, które pokochałam całym sercem, a widziałam raptem popularny Jukatan. Wrócę! 

Karaiby - Zakręcona Podróżniczka

Karaiby

Za mną tylko Gwadelupa – przede mną całe Karaiby i obie Ameryki! 😉 Wszystko jest do spełnienia, rozkoszowanie się śnieżnobiałym piaskiem także! 😉

Pora na zwiedzenie kolejnych miejsc, tym bardziej, że zwiedzenie Karaibów  jest na mojej bucket list.

Oceania - Fidżi - Zakręcona Podróżniczka

Oceania

Tak jak w przypadku Karaibów – udało mi się zwiedzić tylko Fidżi, ale za to odkryłam swój mały raj na ziemi! Raj dla wszystkich miłośników nurkowania!

Choć zdjęcia może tego tutaj nie oddają, to jednak Fiji, Oceania i w ogóle te rejony to prawdziwy raj pod każdym względem. Cudo!

Azja - zakręcona podróżniczka

Azja

Jedno z najbardziej niesamowitych miejsc na ziemi. Kontynent tak zróżnicowany, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Najsmaczniejsza kuchnia świata, przeuroczy ludzie plus obłędne widoki!

Azja to miejsce, w którym widziałam niezwykłe rośliny, pracowałam jako wolontariuszka w sierocińcu słoni, poznałam świetnych ludzi.

Do tej pory udało mi się zwiedzić: Kambodżę, Singapur, Malezję, Indonezję (Bali), Hong Kong.

Krótko o mnie

ZAKRĘCONA PODRÓŻNICZKA

O mnie - kim jest Zakręcona Podróżniczka

Cześć, mam na imię Ola i jestem totalnie zakręconą podróżniczką. Czemu? Bo nic, co szalone nie jest mi obce 🙂 Ach, no i mam kręcone włosy! Podróże są największą pasją mojego życia – to moja okazja, by oderwać się od rzeczywistości!

Ponadto: fanka dobrego jedzenia (zwłaszcza kuchni azjatyckiej i ogórków kiszonych) i miłośniczka wszystkich zwierząt (tak pająków też :)).

Dowiedz się o mnie wiecej - Zakręcona Podróżniczka

Przeczytaj również

Obserwuj mnie na Facebooku

Lista marzeń – sprawdź moją bucket list

Lista marzeń - Bucket List Zakręcona Podróżniczka